image
Drobečková navigace

Úvod > Střediska > Středisko lesy

Středisko lesy

Obchodní korporace Městské lesy a zeleň, s.r.o., byla založena rozhodnutím zastupitelstva Města Valašské Meziříčí, v prosinci roku 1995. Vlastní činnost byla započata 1. 4. 1996. Základním zadáním korporace je správa lesního majetku města a dodávka prací pro veřejnou zeleň města.

K tomuto zadání je způsobena i organizační struktura korporace.

Středisko lesy zajišťuje správu a obhospodařování lesního majetku města Valašské Meziříčí. V rámci správy majetku vykonává i činnost odborného lesního hospodáře, na základě udělené licence č. j. VS-107/2001.

Aktuální výměra lesního majetku činí 497,09 ha.

Mimo obhospodařování lesního majetku středisko obhospodařuje 4,56 ha plantáží vánočních stromků a 2,08 ha lesních školek. Produkce z plantáží vánočních stromků je každým rokem určena především pro občany města a dále také středisko zajišťuje distribuci větších vánočních stromků pro školy a za úplatu i pro privátní subjekty ve Valašském Meziříčí. Lesní školky slouží k produkci sazenic pro vlastní potřebu, ale přebytky jsou každoročně na jaře i na podzim určeny pro občany - vlastníky lesa - z přilehlého i vzdálenějšího okolí a také pro obchodní subjekty. Distribuce sadebního materiálu je prováděna na základě udělené licence  č. j. 120982/2011-MZE-16212/2294.

V rámci své činnosti také středisko provádí za úplatu výkon funkce odborného lesního hospodáře dalším vlastníkům lesa v okolí města. Na objednávku také i zajišťuje dodávku prací v lesích pro soukromé vlastníky lesa.

Cílem zaměstnanců střediska je pokračovat v práci lesníků, předchůdců, zejména nadlesního Josefa Handla, spravovat les ku jeho prospěchu a tím i k prospěchu občanů Valašského Meziříčí.

Hájenka Křivé Vstup do lesa